Blog bölümünde gıda güvenliği ve hayvancılık ile ilgili en güncel yazıları bulabilirsiniz. Süt Antibiyotik Test Kiti Nasıl Kullanılır ? Aflatoksin nedir ? Sütte Antibiyotik Testi Nasıl Yapılır ? Brucella Test Kiti, Buzağı İshal Test Kiti. Pestisit nedir? , Süt Antibiyotik Kalıntısı nedir ? Bioeasy Hızlı Test Kiti ,

Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Ederek En Güncel Haberlerimizin bildirimlerini alabilirsiniz :

Linkedin : https://www.linkedin.com/company/bioeasy-biyoteknoloji

Facebook : https://www.facebook.com/bioeasytr/

İnstagram : https://www.instagram.com/bioeasytr/

Twitter : https://twitter.com/BioeasyBiotech

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCzxHIKfz3HeonPUUb3o0AOA

Bioeasy Süt Antibiyotik Test Kiti ile İnek Sütü, Manda Sütü, Koyun Sütü ve Keçi Sütü numunesinde Beta Lactam ve Tetrasiklin gibi antibiyotikleri 6 dakikada tespit edebilirsiniz. Sütte Antibiyotik Test Kiti detaylı tespit değerlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaliteli süt, antimikrobiyal ilaçlar gibi zararlı veya toksik kalıntılar içermemelidir. Antimikrobiyal ilaçlar sıklıkla inek,koyun,keçi mastitisinin tedavisi için kullanılır. Penisilin ve tetrasiklinler, çiftlik hayvanlarında mastitis tedavisi için en yaygın kullanılan antimikrobiyallerdir.

Bu antimikrobiyallerin yoğun kullanımı, yetersiz arınma süresi ve kayıtların eksikliği, sütteki kalıntıların kabul edilebilir Maksimum Kalıntı Limitlerinin (MRL) üzerinde olmasının en yaygın nedenleridir.

Süt fabrikalarında, süt çiftliklerinde ve süt toplama  merkezlerinde çiğ sütten alınan numuneler düzenli olarak test edilir. Ülkemizde yapılan bazı çalışmalarda çiğ sütten alınan numunelerde beta laktam ve tetrasiklin antibiyotik kalıntılarının Maksimum Kalıntı Limitinin (MRL) üzerinde olduğu tespit edilmiştir.

Antibiyotikli süt, hem süt üreticileri hem de süt işleyen fabrika ve mandıralar için çok tehlikelidir. Çünkü sütte antibiyotik tespit edilirse süt üreticisine para cezası ve yaptırım uygulanır ve süt alım sözleşmeleri feshedilir. Süt işleyen fabrikalarda antibiyotikli sütün sisteme girmesi çok daha büyük maddi kayıplara neden olur.

Türkiyede en çok kullanılan antibiyotikler, Beta Laktam, Tetrasiklin, Sülfonamid, Eritromisin, Tilmikosin, Spiramisin, Streptomisin, Gentamisin, Neomisin, Kloramfenikol, Tylosin, Florfenikol gibi antibiyotiklerdir.

Sütteki antibiyotik kalıntılarını süt antibiyotik hızlı test kiti ile 6 dakikada tespit edebilirsiniz.

Bioeasy Süt Antibiyotik Test Kiti ‘ne ürünler bölümünden SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESTLERİ bölümünden ulaşabilirsiniz.