Hakkımızda
Tarihçe
AR-GE
Özel Çalışmalar
Hakkımızda

2007 yılında kurulan Bioeasy Biotechnology, gıda güvenliği, klinik tanı, toplum sağlığı, hayvan sağlığı ve diğer alanlarda faaliyet gösteren yüksek teknolojik tabanlı bir kuruluştur. Bioeasy olarak hızlı test ürünleri üzerine odaklanıp, müşterilerimize, mevcut olan veya ortaya çıkan gıda güvenliğine dair sorunlarla mücadele yöntemleri konusunda yardımcı olup, gıda kullanımını üreticiden son tüketiciye kadar yüksek kaliteli ürünler, hizmetler ve genel çözümler sunmak için çalışıyoruz. Ürünlerimiz; süt, et ve deniz ürünleri, yem, tahıl ve yağ, bitki vb. gibi alanlarda müşterilerine hizmet veren, antibiyotik, toksin, böcek öldürücü ilaçlar ve gıda ürünlerindeki diğer kalıntıların tespiti için hızlı test kitleri, veteriner alanında teşhis testleri (ELISA, PCR/RT-PCR) ve cihazları içermektedir.

AOAC (Resmi Analitik Kimyagerler Birliği) ve IAFP (Uluslararası Gıda Koruma Birliği) üyesi olarak, Bioeasy’nin ürünleri birçok uluslararası laboratuvar tarafından onaylanmıştır. On adet kriterde test kitlerimiz, duyarlılık, özgüllük ve istikrar konusundaki mükemmelliklerinden dolayı Giriş-Çıkış Muayene ve Karantina Bürosu tarafından AQSIQ (Çin Kalite Yönetimi Genel Müdürlüğü) ulusal standart testi olarak Çin’de seçilmiştir. Çin'in yapmış olduğu ithalatlarda bu testler Çin hükümeti tarafından kullanılmaktadır. Sütte ilaç kalıntı test ürünlerimiz MPI, ACTALIA ve ILVO gibi bazı uluslararası prestijli organizasyonlar tarafından onaylanmıştır.

Bioeasy Biotechnology, güçlü AR-GE ekibi sayesinde 2020 Ocak ayından itibaren COVID-19 Koronavirüs Test Kitini üretmeye başlamıştır. Dünyada COVID-19 Coronavirus Hızlı Test Kiti için CE belgesi alan ilk şirket Bioeasy'dir. Bu koronavirüs testleri Dünyanın birçok ülkesinde devlet düzeyinde kullanılmaktadır.

 

 

Tarihçe

2007- Bioeasy Biotechnology kuruldu.
2009- Şirket hızlı test kitleri üretmeye başladı.
2010- ISO sistemi tamamen uygulandı.
2011- Süt güvenliği kapsamında antibiyotik testleri piyasaya satışı başladı.
2012- Çok sayıda patent ve teknoloji belgesi alındı.
2013- Süt güvenliği test ürünlerinin satışında hızlı büyüme sağlandı.
2014- Müşteri portföyü 1000 adede ulaştı.

2015- Şirket yeni bir tesise geçti ve global çapta da hızlı büyüme başladı.

2016- Şirket, Çin borsasına açılmak için hazırlığı başlattı.

2018- Bioeasy USA firması ABD'de faaliyete geçti.

2019- Bioeasy Biyoteknoloji firması Türkiye'de faaliyete geçti.

2020- Bioeasy Biotechnology COVID-19 hızlı test kitini üretmeye başladı.

AR-GE

Tesisimiz 30000 m²’lik bir alanı kaplamaktadır. Ar-Ge ve imalat amaçlı olarak kullanılan 500 m², 10,000 m² ve 100,000 m² temiz oda ve 800 m³ soğuk hava deposu olmak üzere 12000 m² kullanmaktayız. İmmünoloji, moleküler biyoloji, kimyasal sentez, moleküler yapı ve test ekipmanları geliştirmek için platformlar kurulmuştur. Çok sayıda biyoteknoloji alanında uzman olan biyoloji, kimya, otomasyon ve bilgi teknolojisi uzmanı tesislerimizde çalışmaktadır. Teknik gücümüzle değerli müşterilerimize özel gereksinimlerini karşılamak için esnek ve bireysel özelleştirme imkanı sağlamaktayız.   

 

Özel Çalışmalar

Tespit Seviyesi Özelleştirme
Türkiye, Rusya Federasyonu, AB, ABD, Çin (PRC) ve diğer düzenleyici standartları karşılamak için ürünler geliştirmeye elverişlidir.

Çoklu Test Tasarımı
Farklı antibiyotiklerin isteğe özel çoklu tasarımı (2in1, 3in1 veya 4in1)

Yeni Ürünler Geliştirme
Diğer talepleriniz için yeni ürünler geliştirebilir.

Sorularınız ve daha fazla bilgi için Bioeasy Türkiye ofisi ile iletişime geçiniz.